Skip Ribbon Commands
جست زدن به محتواي اصلي
home home home info ورود به سيستم
​​​زبان به عنوان وجه تمایز اساسی بشر، وسیله اصلی تبادل و ذخیره اطلاعات و یکی از مهمترین و بدیهی ترین عناصر هر جامعه انسانی است. بدین لحاظ مهارت در به کار بردن زبان شرط لازم برای بدست آوردن دانش و استفاده از آن است.

اما در دنیای امروز بخش اعظم این دانش به زبان انگلیسی تولید یا ذخیره می گردد. لذا محققین و دانشجویان که با دانش و اطلاعات ارتباط مستقیم دارند برای بدست آوردن آن ناگزیرند این زبان را فرا بگیرند. این نیاز به ویژه از آنجا اهمیت می یابد که امروزه علم به صورت فعالیتی بین المللی درآمده و ارتباط مؤثر با سایر محققین جهانی برای پژوهشگران بسیار ضروری است.


معرفی گروه زبان های خارجی

این گروه در زمستان سال 1379 فعالیت خود را با برگزاری دوره های آموزش زبان انگلیسی آغاز نمود. هدف از این دوره ها افزایش مهارتهای فراگیر برای مکالمه در حوزه عمومی، همزمان با آشنا ساختن وی با فرهنگ این زبان می باشد در این راستا سعی بر این بوده که علاوه بر استفاده از روش های آزموده شده زمینه حرکتهای نو مرتبط با امر آموزش نیز در چارچوب معیارهای علمی و با بکارگیری فناوری و دانش روز برای دستیابی به سطح کیفیتی بالاتر از آنچه رایج است فراهم گردد. به طور کلی در این گروه آموزش همگام و در ارتباط با پژوهش در نظر گرفته شده و سیاستگذاری در آن با پشتیبانی کار پژوهشی متناظر انجام می گیرد.

در حال حاضر دپارتمان زبان انگلیسی جهاد دانشگاهی واحد تربیت مدرس، به عنوان فعالترین مرکز آموزش زبان در حال برگزاری دوره های زبان انگلیسی از سطح مقدماتی تا پیشرفته و همچنین دوره های آمادگی آزمون های بین المللی   IELTS ,TOEFL , … است. با توجه به اهمیت ارتباطات در دنیای امروز که از آن به عنوان دهکدهی جهانی یاد می شود و اهمیت زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی گروه آموزش های زبان انگلیسی جهاددانشگاهی تربیت مدرس سعی بر آن دارد تا در کوتاه ترین و مطمئن ترین سیستم علمی آموزشی، تسلط فراگیران را به این امر مهم و به خصوص مکالمه زبان انگلیسی محقق سازد. در این راستا برنامه ریزی در این گروه به شیوه ای انجام پذیرفته که هر دانشجو در بدو ورود به دانشگاه با شرکت در این دوره ها بتواند هنگام فارغ التحصیلی علاوه بر مدرک مربوط به رشته خود، مدرک پایان دوره زبان را نیز از این مرکز دریافت نماید .

 

امکانات و فضای آموزشی :

این مرکز با بهره مندی از رایانه، ارتباط با شبکه جهانی internet، ویدیو،VCD/DVD ، تلویزیون،Data Projector و با برخورداری از آزمایشگاه، کتابخانه و نرم افزارهای تخصصی زبان انگلیسی، خدمات آموزشی خود را به زبان آموزان ارائه می دهد.

در این مرکز برای افزاایش دسترسی زبان آموزان به منابع روزآمد، امکاناتی در نظر گرفته شده که در هر دوره پس از پایان هر درس با توجه به سطح زبان آموز در اختیار وی قرار می گیرد. بدین منظور با راهنمایی اساتید و با استفاده از دستور کار مربوط زبان آموزان می توانند برای افزایش مهارت خود از آن استفاده کنند.

 

روش و منابع :

 گروه آموزشی زبان های خارجی جهاددانشگاهی تربیت مدرس در راستای توانمندسازی علاقه مندان در حوزه مکالمه زبان انگلیسی اقدام به برگزاری دوره های آموزشی زبان انگلیسی بر اساس متد Top Notch و Summit کرده است. دراین سسیستم، زبان آموزان از طریق کتاب های آموزشی Top Notch و Summit زبان انگلیسی عمومی را با استفاده از یکی از جدیدترین روش های آموزشی فرا می گیرند. کلیه این دوره ها با فیلم های آموزشی و Supplement های خاص همراه    می باشند. زبان آموزان درانتهای دوره Level 3 درامتحان بین المللی KET و درانتهای دوره Summit درامتحان بین المللی PET شرکت و جواز ورود به مقطع بالاتر را بدست می آورند. زبان آموزان پس از پایان دوره Summit می توانند در یکی از دوره های آمادگی آزمون بین المللی IELTS،TOFLE  و یا FCE شرکت کنند.

منابع مورد استفاده در این مرکز

 Oxford Word Skills ،American File، Oxford Picture Dictionary (OPD) ،Lecture Ready، Tactics for Listening، English Pronunciation ،Tree or Tree, Step to understanding​

و... می باشد که با توجه به مقتضیات و هماهنگ با نیاز فراگیران استفاده می گردد. گویش مورد استفاده دوره ها گویش استاندارد امریکایی می باشد .​


برنامه های آموزشی تکمیلی:

از آنجا که در این گروه تاکید اصلی بر به وجود آوردن یک پایه استوار زبانی قرار گرفته که دانشجو را قادر سازد با استفاده از آن نیاز های خود را در این زمینه شخصا برآورده سازد همگام با دوره های عمومی دوره های تخصصی را نیز در اولویت کاری خود قرار داده است که در این راستا برای نیازهای تخصصی تر زبان آموزان به خصوص در سطوح پیشرفته سرفصل های دیگری نیز در کنار دوره های عمومی تدوین گردیده که به شرح زیر میباشد؛ ارائه این سرفصل ها در طول سال با توجه به امکانات موجود و سیاستهای آموزشی مرکز متغیر است.

 آمادگی برای آزمون TOEFL

آمادگی برای آزمون IELTS

آمادگی برای آزمون GRE

Phonetics & Spelling Rules - تلفظ و قواعد املای انگلیسی​

Grammar

Free Discussion

دوره های­ مکالمه­ زبان­کوتاه­ مدت ­(ویژه­ مسافرین ­خارج ­از کشور)

مقاله نویسی ISI

دوره های فشرده بازاریابی و تبلیغات به زبان انگلیسی

دوره تخصصی مکاتبات تجاری و بازرگانی به زبان انگلیسی 

              

گروه آموزشی زبان های خارجی